91057, г.Луганск
кв. Солнечный, 2/82
написать нам

Об определении дополнительного срока на подачу заявления о принятии наследства

  До Артемівського районного суду м. Луганська
ПОЗИВАЧ: Ф.І.О.1, 17.06.1962 р.н.
що проживає за адресою:
АДРЕСА1,
засобів зв'язку немає,
   
ВІДПОВІДАЧ: Управління комунальним майном
Луганської міської ради,
м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 14
п/і 91000, засоби зв'язку невідомі,

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про визначення додаткового строку на подання заяви про прийняття спадщини

Моїм батькам, Ф.І.О.2 і Ф.І.О.3 у рівних частках належав будинок, розташований АДРЕСА2 на підставі договору купівлі-продажу.

Отже мій батько, Ф.І.О.2, був власником 12 частини будинку і моя мати, Ф.І.О.3 була власником 12 частини будинку.

21.10.2011 року помер мій батько, Ф.І.О.2, свідоцтво про смерть додаю до заяви.

Дружина батька, моя мати – Ф.І.О.3, померла 11.11.2003 року.

Після смерті матері батько залишився проживати у будинку, користувався ним, утримував за свої кошти, отже фактично прийняв спадщину після своєї дружини – моєї матері Ф.І.О.3 у складі 12 частини будинку і фактично став власником цілого будинку.

Після смерті батька відкрилася спадщина, яка складається будинку АДРЕСА2.

Заповіту Ф.І.О.2 на випадок своєї смерті не залишив.

У моїх батьків, Ф.І.О.2 та Ф.І.О.3 дітей окрім мене більше не було.

Я єдина спадкоємниця першої черги за законом після смерті батька.

Мною були зібрані всі необхідні документи для вступу у спадщину після мого батька, я не змогла з'явитися до нотаріальної контори у встановлений законом шестимісячний строк, оскільки ___________________________________.

Отже, самостійно з'явитися до нотаріальної контори я не могла у зв'язку з __________.

Таким чином, шестимісячний строк, визначений законом для подання зави про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті мого батька, я пропустила з поважних причин___________________________________________________________________.

Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто – з дня смерті особи.

Статтею 1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Я з поважних причин пропустила строк на прийняття спадщини після смерті мого батька, бо ____________ і я не могла з'явитися до нотаріальної контори у встановлений законом строк, мені нікому було доручити подати від мене цю заяву.

Враховуючи викладені обставини, вважаю, що оскільки я пропустила строк з поважних причин, то є всі підстави для визначення мені додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, щоб я мав можливість реалізувати своє право на спадщину.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 3, 15 ЦПК України, -

П Р О Ш У:

Визначити мені, Ф.І.О.1, додатковий строк три місяці для подання мною заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини в порядку спадкування за законом після смерті мого батька, Ф.І.О.2, померлого 21.10.2011 року.

Додаток: копії позову, копії свідоцтв про смерть, свідоцтва про народження, паспорту, свідоцтва про право власності на житло, технічного паспорту, домової книги, квитанція про сплату державного мита та збору на ІТЗ.

____________2012 р. Ф.І.О.1
Образцы документов